Je to neuvěřitelné, ale jsme tu už od roku 1967...

Firma PackWay vznikla přejmenováním z CEMOD – CZ, která byla nástupcem společnosti s původním jménem MAGNET Pardubice. Zajišťujeme služby na trhu zásilkových obchodů již více než 50 let.

1967 – 1977

Začínáme

Zásilkový obchod Magnet funguje od 4. dubna 1967. V té době byste v ČSSR na jiný takový nenarazili. A právě proto, že se jednalo o unikátní možnost, jak si rychle a pohodlně nakoupit nevšední zboží, zákazníci toho začali rychle využívat. Po pěti letech jsme tak odeslali milióntou zásilku. V našich katalozích jste mohli najít spotřební průmyslové zboží, nábytek, doplňky a třeba i hudební nástroje.

Co jste možná nevěděli?

Nejprodávanějším zbožím tehdy byla série květinových stěn Blanka a kombinovaná souprava nábytku značky Compakt.


1978 – 1987

Doba katalogová

Doba katalogová je doba katalogová. To mohli potvrdit i naši zákazníci – nově vydané katalogy pokaždé rychle zmizely. A není se čemu divit. Nabídka zboží byla velmi pestrá! Nejen, že jste si z pohodlí domova mohli objednat třeba chatu nebo srub (ano, čtete správně), ale sehnat jste mohli, pokud jste měli štěstí, také legendární céčka. Ta se ale pokaždé tak rychle vyprodala, že se stala nedostatkovým zbožím. Vydávali jsme také samostatný katalog s náhradními díly.

Co jste možná nevěděli?

Spousta zahrádkářů a chalupářů dodnes využívá chaty z našeho tehdejšího katalogu, oblíbená byla třeba jednopodlažní chata Bobík nebo srub Šumavanka. Pořídit jste je mohli za cenu do 62 000 Kčs.


1988 – 1997

Inspirováno západem

Od listopadu 1987 se postupně uvolňoval trh. Nic nám tak nebránilo v tom, abychom do své nabídky zařadili i produkty zahraničních značek, především elektroniku značek Siemens, Bosch, Tefal, Philips, Moulinex a Gorenje. Po vzoru západního stylu katalogů jsme navíc začali pro své zákazníky vymýšlet vždy něco navíc – ať už soutěže o ceny nebo třeba dárky k objednávkám z katalogu. Vstup francouzského Camifu do společnosti v roce 1993 odstartoval období Magnet Camif, kdy jsme razili heslo „Francouzský šarm za české ceny“.

Co jste možná nevěděli?

V tehdejším období si od nás zákazníci nejčastěji objednávali povlečení. Šlo doslova na dračku.


1998 – 2007

Je toho víc

Toto období přineslo pro naši společnost několik významných mezníků. A ne ledajakých. Jedním z nich je přesídlení firmy z Kostěnic u Pardubic přímo do Pardubic – tam společnost sídlí doteď. Co je ale důležitější, v roce 1999 jsme poprvé spustili své první webové stránky. Zákazníkům jsme tak mohli nabídnout další možnost objednání zboží. A protože jsme začali spolupracovat s francouzskou značkou Blancheporte a německou firmou 3Pagen, mohli jste si u nás objednávat nové zboží – značkovou módu a domácí potřeby a dekorace. Naše firma získává nové jméno, Cemod – CZ.

Co jste možná nevěděli?

Zákazníci s námi rádi soutěží. Rozdali jsme spoustu výher – auta, televize a jiné spotřebiče i peněžní odměny v řádu milionů korun.


2008 – dodnes

Doba e-shopová

V roce 2017 jsme oslavili 50 let existence, stali jsme se partnerem pro řadu českých i zahraničních e-shopů a změnili jsme název naší společnosti na PackWay.

V současné chvíli nabízíme produkty čtyř značek (Astoreo, Blancheporte, Magnet 3P a Výprodej-slevy). Pro každou značku pak funguje samostatný e-shop. Víme, že není jednoduché obstát, vzhledem ke konkurenci, která je v dnešní době doslova na každém kroku a nikdy nespí. Díky vám, zákazníkům, se nám to ale skvěle daří. Doufáme, že s námi zůstanete přinejmenším dalších 50 let. My vám můžeme slíbit, že pro nás i nadále budete na prvním místě a budeme se snažit udělat vše pro to, abyste s námi i s našimi produkty byli naprosto spokojení.

Co jste možná nevěděli?

Na samém počátku jste mohli vybírat z 2000 produktů. Teď jich nabízíme přes 30 tisíc. 

Cestu zboží pro zákazníka v perfektně zabaleném balíčku a doprovázenou perfektními službami jsme vnesli do loga i názvu společnosti PackWay.